piątek, 30 września, 2022

Zespół

Poznaj zespół Angielskiego Kompasu!

Magda

Cześć! Nazywam się Magda i jestem na ostatnim roku studiów lingwistycznych w Wielkiej Brytanii. Od zawsze fascynowały mnie języki obce i lubiłam się ich uczyć. Znajomość angielskiego dała mi szansę studiowania za granicą, szerszy dostęp do kultury (bardzo doceniam możliwość oglądania seriali i czytania książek w oryginale ) oraz wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych Lubię poznawać nowych ludzi i uwielbiam podróże. Studiowałam też we Francji i w Hiszpanii. Obecnie uczę dorosłych języka angielskiego. Pracowałam też jako tłumacz i edytor tekstów. Chętnie pomagam innym w nauce angielskiego, pokonywaniu wszelakich barier językowych i rozwiewam lingwistyczne wątpliwości. Jako że mieszkam w Wielkiej Brytanii, uczę brytyjskiej wymowy, typowo brytyjskich wyrażeń i tego, jak ten język jest naprawdę używany. Sama też uczę się francuskiego i hiszpańskiego, więc rozumiem, ile pracy trzeba włożyć w naukę języka oraz znam różne sposoby jak to robić skutecznie. Bez względu na konkretne cele uczniów, chciałabym, żeby każdy przede wszystkim czuł się swobodnie używając języka angielskiego i czerpał przyjemność z nauki.

Ola

Cześć! Jestem absolwentką filologii angielskiej. Język angielski to moja pasja, którą uwielbiam dzielić się z innymi, zwłaszcza podczas zajęć. Studia językowe wzbudziły we mnie zainteresowanie poznawania i badania różnych tekstów kultury – zwłaszcza na gruncie porównawczym między dziełami brytyjskimi a amerykańskimi (chętnie omawiam więc różnice między British a American English na zajęciach). Uczę dzieci i osoby dorosłe na różnych poziomach zaawansowania językowego. Moim celem jest przekazanie jak najwięcej wiedzy w przyjaznej i swobodnej atmosferze - aby kreować pozytywne wrażenia odnośnie nauki języka, na pierwszym miejscu stawiam nasz wzajemny komfort. Lubię poznawać dobrze każdego ucznia/uczennicę, by nadawać zajęciom indywidualny wymiar i sprawiać, że są one dla nich jak najbardziej interesujące. 😊 W wolnych chwilach uczę się języka hiszpańskiego (więc wiem jak to jest być uczennicą!), czytam klasyki literatury, chodzę do kina i ćwiczę zumbę.

Agnieszka

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem studentką ostatniego roku filologii angielskiej o profilu nauczycielskim. Od małego bardzo lubiłam się komunikować z innymi więc języki obce były dla mnie furtką do zwiększenia możliwości na komunikajcę. Nie ma lepszego uczucia niż możliwość wyrażenia się samemu ,bez pomocy innych czy tłumacza ,w stronę osoby , która mówi innym językiem niż my. 🙂 Dlatego przede wszystkim chciałabym żeby moi uczniowie zwiększali swoje umiejętności oraz możliwości wyrażenia się w języku z którego korzystają , tak aby Ci z którymi się komunikują mogli dokładnie zrozumieć przekaz. Na moich zajęciach staram się aby usunąć stres związany z nauką języka obcego , powinna być to przede wszystkim satysfakcja z progresu i dobra zabawa! Staram się stale rozwijać i zdobywać nową wiedzę odnośnie języków ,których uczę aby dobrze je przekazać moim uczniom. Stawiam na dobrą atmosferę podczas zajęć oraz dostosowanie się do potrzeb i stylów nauki uczniów.

Ania

Hej Jestem Ania! Jestem nauczycielka języka angielskiego z 17 letnim stażem w nauczaniu młodzieży i dorosłych. Jestem motywująca, cierpliwa, skuteczna. Posiadam uprawnienia egzaminatora egzaminu klas 8 oraz maturalnego z języka angielskiego. Nie trać już więcej czasu i rozpocznij ze mną prawdziwą przygodę z nauką języka angielskiego ogólnego. Bez względu na poziom. Nic co cenne, nie przychodzi lekko. Gwarantuję solidną pracę, czas i zaangażowanie oraz wymierne efekty. Czy jesteś na to gotowy/gotowa? Na zajęciach spotkasz się z miłą, życzliwą i przyjazną atmosferą. Nie będziesz obawiać się popełniać błędów, bo będziesz wiedzieć, że są one częścią procesu nauki. Czy jestem wymagająca? Tak. Dzięki temu osiągamy wymierne efekty i mamy satysfakcję z osiąganych celów. Odpowiedzialność za efekty leży zarówno po jednej, jak i drugiej stronie.

Adam

Nazywam się Adam. Uzyskałem tytuł magistra na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Stopień licencjata zdobyłem na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłem również Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych i uzyskałem uprawnienia do nauczania języka niemieckiego. Interesuję się językoznawstwem niemieckim oraz historią krajów niemieckiego obszaru językowego. Mam doświadczenie i sukcesy w nauczaniu języka niemieckiego z użyciem nowoczesnych technologii. Prowadzę zajęcia online. Jestem również absolwentem politologii i studiów podyplomowych z zakresu administracji elektronicznej. Moją pasją są języki obce w tym język angielski. Interesuję się polityką, historią, malarstwem, architekturą oraz rozwojem osobistym. Lubię pisać artykuły i projektować strony internetowe. Jestem członkiem klubu mówców i liderów Tostmasters

Natalia

Cześć! Mam na imię Natalia, z pasji i wykształcenia jestem hispanistką. Systematyczna i konsekwentna nauka hiszpańskiego poprzez zabawę z elementami dramy pozwoliła mi na swobodną komunikację na co dzień oraz podróże do Hiszpanii czy Meksyku. Znam i uwielbiam także francuski, portugalski i kataloński, którymi w przyjaznej atmosferze z chęcią Was zainteresuję. Pracuję też jako tłumacz oraz zajmuję się kreatywnym pisaniem."

Jaśmina

Hej, Jestem Jaśmina! Jestem absolwentką filologii angielskiej i studiów międzydziedzinowych. Pracuję na rzecz rozwoju edukacji. Jestem częścią Global Shapers Community Światowego Forum Ekonomicznego. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Heinricha Heine w Düsseldorfie, gdzie również pracowałam jako nauczycielka akademicka. W 2021 ukończyłam Europejską Akademię Dyplomacji. W roku 2021/22 otrzymałam Stypendium im. Josepha Conrada dla polskich badaczy nauk hmanistycznych i społecznych. Rok wcześniej byłam laureatką Deutschlandstipendium za osiągnięcia naukowe i zaangażowanie społeczne. W roku akademickim 2017/18 otrzymałam Stypendium Rady Miejskiej. W 2022 roku zostałam współzałożycielka fundacji Wyciskarka Potencjału, zrzeszającej ponad 150 wolontariuszy. Jestem aktywną wolontariuszką z doświadczeniem w pracy dla instytucji kultury i sztuki oraz inicjatyw prorównościowych. Pełniłam funkcję posłanki w Parlamencie Studenckim. W Our Future Foundation jestem mentorką dla najwybitniejszej polskiej młodzieży

Back To Top