poniedziałek, 06 lutego, 2023

Zespół

Poznaj zespół Angielskiego Kompasu!

Magda

Cześć!
Nazywam się Magda i jestem na ostatnim roku studiów lingwistycznych w Wielkiej Brytanii. Od zawsze fascynowały mnie języki obce i lubiłam się ich uczyć.
Znajomość angielskiego dała mi szansę studiowania za granicą, szerszy dostęp do kultury (bardzo doceniam możliwość oglądania seriali i czytania książek w oryginale ) oraz wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych
Lubię poznawać nowych ludzi i uwielbiam podróże.
Studiowałam też we Francji i w Hiszpanii.
Obecnie uczę dorosłych języka angielskiego. Pracowałam też jako tłumacz i edytor tekstów.
Chętnie pomagam innym w nauce angielskiego, pokonywaniu wszelakich barier językowych i rozwiewam lingwistyczne wątpliwości.
Jako że mieszkam w Wielkiej Brytanii, uczę brytyjskiej wymowy, typowo brytyjskich wyrażeń i tego, jak ten język jest naprawdę używany. Sama też uczę się francuskiego i hiszpańskiego, więc rozumiem, ile pracy trzeba włożyć w naukę języka oraz znam różne sposoby jak to robić skutecznie. Bez względu na konkretne cele uczniów, chciałabym, żeby każdy przede wszystkim czuł się swobodnie używając języka angielskiego i czerpał przyjemność z nauki.


Napisz w sprawie lekcji!

Ola

Cześć! Jestem absolwentką filologii angielskiej. Język angielski to moja pasja, którą uwielbiam dzielić się z innymi, zwłaszcza podczas zajęć. Studia językowe wzbudziły we mnie zainteresowanie poznawania i badania różnych tekstów kultury – zwłaszcza na gruncie porównawczym między dziełami brytyjskimi a amerykańskimi (chętnie omawiam więc różnice między British a American English na zajęciach).
Uczę dzieci i osoby dorosłe na różnych poziomach zaawansowania językowego. Moim celem jest przekazanie jak najwięcej wiedzy w przyjaznej i swobodnej atmosferze – aby kreować pozytywne wrażenia odnośnie nauki języka, na pierwszym miejscu stawiam nasz wzajemny komfort. Lubię poznawać dobrze każdego ucznia/uczennicę, by nadawać zajęciom indywidualny wymiar i sprawiać, że są one dla nich jak najbardziej interesujące. W wolnych chwilach uczę się języka hiszpańskiego (więc wiem jak to jest być uczennicą!), czytam klasyki literatury, chodzę do kina i ćwiczę zumbę.

Agnieszka

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem studentką ostatniego roku filologii angielskiej o profilu nauczycielskim. Od małego bardzo lubiłam się komunikować z innymi więc języki obce były dla mnie furtką do zwiększenia możliwości na komunikajcę. Nie ma lepszego uczucia niż możliwość wyrażenia się samemu ,bez pomocy innych czy tłumacza ,w stronę osoby , która mówi innym językiem niż my. 🙂 Dlatego przede wszystkim chciałabym żeby moi uczniowie zwiększali swoje umiejętności oraz możliwości wyrażenia się w języku z którego korzystają , tak aby Ci z którymi się komunikują mogli dokładnie zrozumieć przekaz. Na moich zajęciach staram się aby usunąć stres związany z nauką języka obcego , powinna być to przede wszystkim satysfakcja z progresu i dobra zabawa! Staram się stale rozwijać i zdobywać nową wiedzę odnośnie języków ,których uczę aby dobrze je przekazać moim uczniom. Stawiam na dobrą atmosferę podczas zajęć oraz dostosowanie się do potrzeb i stylów nauki uczniów.

Ania

Hej Jestem Ania! Jestem nauczycielka języka angielskiego z 17 letnim stażem w nauczaniu młodzieży i dorosłych. Jestem motywująca, cierpliwa, skuteczna. Posiadam uprawnienia egzaminatora egzaminu klas 8 oraz maturalnego z języka angielskiego. Nie trać już więcej czasu i rozpocznij ze mną prawdziwą przygodę z nauką języka angielskiego ogólnego.
Bez względu na poziom.
Nic co cenne, nie przychodzi lekko.
Gwarantuję solidną pracę, czas i zaangażowanie oraz wymierne efekty. Czy jesteś na to gotowy/gotowa?
Na zajęciach spotkasz się z miłą, życzliwą i przyjazną atmosferą. Nie będziesz obawiać się popełniać błędów, bo będziesz wiedzieć, że są one częścią procesu nauki.
Czy jestem wymagająca? Tak. Dzięki temu osiągamy wymierne efekty i mamy satysfakcję z osiąganych celów. Odpowiedzialność za efekty leży zarówno po jednej, jak i drugiej stronie.

Adam

Nazywam się Adam. Uzyskałem tytuł magistra na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Stopień licencjata zdobyłem na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłem również Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych i uzyskałem uprawnienia do nauczania języka niemieckiego. Interesuję się językoznawstwem niemieckim oraz historią krajów niemieckiego obszaru językowego. Mam doświadczenie i sukcesy w nauczaniu języka niemieckiego z użyciem nowoczesnych technologii. Prowadzę zajęcia online. Jestem również absolwentem politologii i studiów podyplomowych z zakresu administracji elektronicznej. Moją pasją są języki obce w tym język angielski. Interesuję się polityką, historią, malarstwem, architekturą oraz rozwojem osobistym. Lubię pisać artykuły i projektować strony internetowe. Jestem członkiem klubu mówców i liderów Tostmasters


Napisz w sprawie lekcji!

Natalia

Cześć! Mam na imię Natalia, z pasji i wykształcenia jestem hispanistką.
Systematyczna i konsekwentna nauka hiszpańskiego poprzez zabawę z elementami dramy pozwoliła mi na swobodną komunikację na co dzień oraz podróże do Hiszpanii czy Meksyku.
Znam i uwielbiam także francuski, portugalski i kataloński, którymi w przyjaznej atmosferze z chęcią Was zainteresuję.
Pracuję też jako tłumacz oraz zajmuję się kreatywnym pisaniem.”


Napisz w sprawie lekcji!

Jaśmina

Hej, Jestem Jaśmina! Jestem absolwentką filologii angielskiej i studiów międzydziedzinowych. Pracuję na rzecz rozwoju edukacji. Jestem częścią Global Shapers Community Światowego Forum Ekonomicznego.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Heinricha Heine w Düsseldorfie, gdzie również pracowałam jako nauczycielka akademicka. W 2021 ukończyłam Europejską Akademię Dyplomacji.
W roku 2021/22 otrzymałam Stypendium im. Josepha Conrada dla polskich badaczy nauk hmanistycznych i społecznych. Rok wcześniej byłam laureatką Deutschlandstipendium za osiągnięcia naukowe i zaangażowanie społeczne. W roku akademickim 2017/18 otrzymałam Stypendium Rady Miejskiej.
W 2022 roku zostałam współzałożycielka fundacji Wyciskarka Potencjału, zrzeszającej ponad 150 wolontariuszy.
Jestem aktywną wolontariuszką z doświadczeniem w pracy dla instytucji kultury i sztuki oraz inicjatyw prorównościowych. Pełniłam funkcję posłanki w Parlamencie Studenckim. W Our Future Foundation jestem mentorką dla najwybitniejszej polskiej młodzieży


Napisz w sprawie tłumaczenia lub korekty

Martyna

Hola!
Jestem Martyna- absolwentka Iberystyki, tancerka i miłośniczka języka hiszpańskiego. Moja fascynacja tym językiem pojawiła się już w gimnazjum i doprowadziła mnie na studia iberystyczne.
Na wspólnych zajęciach pokażę Ci, że nauka języków może być przyjemna, ciekawa i bezstresowa, a nie kojarzona z nudnymi zajęciami i toną zadań gramatycznych.
 
Niezależnie od twoich motywacji do nauki języka hiszpańskiego- podróże, szkoła, samorozwój – serdecznie zapraszam Cię do wspólnej nauki! Do zobaczenia!
 
 
 

Marta

Cześć! Mam na imię Marta i jestem magistrem filologii włoskiej, którą ukończyłam na
Uniwersytecie Warszawskim. Od zawsze byłam zafascynowana pięknem i różnorodnością
wszelkich języków świata, a szczególnym uczuciem zapałałam do włoskiego. Dzięki temu,
że jestem również miłośniczką literatury i zawodowo zajmuję się pisaniem oraz
tłumaczeniami, sprawia że zawsze staram się przekazać moim uczniom całe bogactwo języka
włoskiego. Największą wagę przykładam do mówienia, bo przecież o to w tym wszystkim
chodzi, o komunikację. Zapewniam jednak, że również i wielbiciele zasad gramatyki się na
moich zajęciach nie zawiodą. Ze mną nauka nigdy nie jest nudna!

 

Lillia

 Cześć! Mam na imię Liliia i jestem magistrantką Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej). Uzyskałam tytuł magistra na Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym imienia Pawła Tyczyny w Humaniu (Wydział Filologii i Dziennikarstwa). Ciągle się rozwijam i biorę udział w różnych szkoleniach (np. Zdalny letni kurs NAWA dla lektorów-cudzoziemców, Polsko-ukraińska szkoła letnia WOLNOŚĆ A POLITYKA. Wspólnoty buntu i sieci oburzenia). Język polski jest moją pasją. Prowadziłam intensywny kurs języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy, zajęcia z języka polskiego dla seniorek i seniorów z Ukrainy w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu i kurs języka ukraińskiego online dla osób rosyjskojęzycznych. Oprócz nauki interesuję się sztuką i rękodziełem. W wolnym czasie maluję farbami olejnymi i akwarelami.
 

Maja

Hello, tutaj Maja! Na co dzień studiuję filologię hiszpańską z językiem angielskim. Wychodzę z założenia, że im więcej języków obcych, tym lepiej. Chciałabym wyciągnąć pomocną dłoń dla wszystkich tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności językowe. Mam nadzieję, że razem sprawimy, aby angielski po naszych zajęciach nie był już dla Ciebie aż taki obcy. Zależy mi na dobrej atmosferze podczas zajęć oraz na tym, aby wszystko było zrozumiałe. Ważne jest dla mnie uważne słuchanie potrzeb swoich podopiecznych. Nauka języka może trwać nawet całe życie, więc najlepiej zacząć jak najszybciej. Zapraszam!
 
 

 

Gosia

Cześć! Jestem Gosia i studiuję filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od zawsze lubiłam język angielski i doceniałam możliwości, jakie daje znajomość języka obcego. Odkąd pamiętam lubiłam także uczyć innych, dlatego na studiach wybrałam specjalizację nauczycielską, gdzie oprócz języka i kultury krajów anglojęzycznych uczę się również tego, jak dobrze uczyć:)

Podczas nauki angielskiego stawiam głównie na komunikację. Uważam, że systematyczność, dobra organizacja i praktyka to klucze do sukcesu. Sama uczę się innych języków obcych, więc wiem jakie przeszkody i trudności pojawiają się czasem podczas nauki. 
Jeżeli chciałbyś lub chciałabyś popracować nad swoim angielskim w ciekawy i dopasowany  do Twoich potrzeb sposób, zapraszam do kontaktu 🙂

Napisz w sprawie lekcji!

 

 

 

 
 
Back To Top